Kurumsal

İstanbul Kalıp Merkezi, 2006 yılından bu yana Plastik Enjeksiyon, Döküm Kalıbı imalatı yapan sektörün öncü firmalarındandır. Kuruluşundan bu yana yüzlerce kalıp imalatı gerçekleştiren İstanbul Kalıp Merkezi tasarımdan simülasyona , işleme çözümlerinden ölçüm raporlarına kadar kalıp imalatının her alanında teknolojiyi yakından takip etmektedir.

Kalite Yönetimi

İstanbul Kalıp Merkezi, etkin bir Kalite Yönetimi Sistemine sahiptir. Müşteri beklentilerine ve yasal düzenlemelere uygun ürünler imal edilmesini sağlamak için malzemenin girişinden ürünlerin sevkine kadar olan süreçteki her aşamada, kalite sisteminin standartlarına uygun ve sürekli gelişen bir yönetim sağlamaktır. Ayrıca sektöründe uluslararası seviyede rekabet gücünü arttırmak ve sürekli gelişimi sağlamak amacıyla süreç odaklı kalite yönetim anlayışına sahiptir.

Bünyesindeki hareketli 3 boyutlu ve optik ölçüm sistemi cihazları ile boyutsal doğrulama ve tersine mühendislik uygulamaları sürdürülmekte, tahribatlı ve tahribatsız testler yapılmaktadır.

Kalite Yönetim Prensipleri

Kalite, tüm çalışanların yükümlülüğüdür ve tüm prosesler de yer alır.