Dalma Erezyon İşleri

Dalma Erezyon
Elektroerozyon Teknolojisi (Electrical Discharge Machining (EDM), bağlanmış ve elektrik ileteni bulunan iş parçasına Torna, Freze tezgahlarda istenilen şekli vermek için elektrik boşalmasından faydalanılan daha çok ulaşılamayan noktalara istenilen kalitede ulaşılmasını sağlayan üretim yöntemi.

Metal aşındırma işlemi takım görevini yapan bir elektrot bakır, grafit ile iş parçası arasında meydana gelen kıvılcımların yardımıyla gerçekleştirilir. Kıvılcımlar, ergime ve buharlaşma yoluyla çok küçük malzeme parçacıkları kaldırarak parça yüzeyini erozyona tabi tutar ve parça üzerinde ufak çukurlar oluşturur. EDM sırasında elektrot ile iş parçası arasındaki mesafe 0,0125 mm ile 0,05 mm arasındadır. Bu mesafe takım ve iş parçası arasında elektrik arkı oluşması için yeterlidir. Yer yer sıcaklığın 8000oC – 12000oC aralığına çıktığı proseste soğutma ve ark aralığını tıkayan aşındırılmış parçaların uzaklaştırılmasında dielektrik sıvı kullanılır. Sirkülasyon hızına bağlı olan dielektrik sıvının performansı, sirkülasyon pompası kullanımı veya benzeri metodlarla arttırılabilir.

Dalma erezyon işleri yanında her türlü cnc pantograf ile yazı işleri, serigraf baskı ve promosyon işleri, plasik enjeksiyon kalıpları, kauçuk kalıpları, beton karo kalıpları, 4 eksenli (divizörlü) hasas yazım işleri, 2 ve 3 boyutlu yazım işleri, cad – cam destekli cnc kontrol üniteli makinelerle hizmet vermekteyiz.